Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej +48 41 357 29 88
Pon - Pt : 8.00 - 18.00 Sobota Niedziela - Zamknięte

Ośrodka zdrowia w Pińczowie przy ulicy Klasztornej 6

Event detail
Booking event

Zakończył się remont budynku ośrodka zdrowia w Pińczowie przy ulicy Klasztornej. Wymieniono dach, odnowiono gabinety lekarskie, korytarze i punkty przyjęć. W piątek, 20 października zorganizowano tam uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku. Wzięli w niej udział lekarze, pielęgniarki oraz przedstawiciele władzy samorządowej gminy Pińczów, na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem.

 

Gości przywitał Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej i przedstawił pokrótce ile kosztowały prace remontowe. – Wszyscy korzystamy z opieki medycznej i wszystkim zależy na tym, żeby były wykonywane na najwyższym poziomie. Cieszę się, że udało się ukończyć remont, który trwał od 2014 roku. Pierwszy etap inwestycji, czyli remont dachu kosztował nieco ponad 91 tysięcy złotych.

Drugi etap to prace renowacyjne, wykonane w latach 2015 – 2016, koszt wyniósł 216 tysięcy 791 złotych. Etap końcowy realizowaliśmy w tym roku. Za 1 milion 57 tysięcy 932 złotych przebudowaliśmy, wyremontowaliśmy pomieszczenia w środku budynku. Wymieniliśmy instalację elektryczną i zamontowaliśmy windę – trwało to około 10 miesięcy – powiedział dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Marcin Wojniak. I dodał: – Wszystkie remonty i inwestycje robiliśmy z myślą o pacjentach i to właśnie ich chciałbym przeprosić, że przez ostatnie miesiące przychodząc do nas były pewne utrudnienia związane właśnie z remontem wewnątrz budynku. Następnie uroczyście przecięto czerwoną wstęgę, symbolizującą otwarcie przychodni w zupełnie nowym wydaniu. Budynek poświęcił ksiądz dziekan Jan Staworzyński, a także odmówił modlitwę za tych, którzy tam pracują oraz za chorych.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/a/osrodek-zdrowia-w-pinczowie-przy-ulicy-klasztornej-w-nowej-odslonie-zdjecia,12612645/

Online Registration Unavailable
Event expired, so you can't book ticket