Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej +48 41 357 29 88
Pon - Pt : 8.00 - 18.00 Sobota Niedziela - Zamknięte

Aktualności

KOMUNIKAT DLA PACJENTA W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

Szanowni Państwo!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo, w związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, uprzejmie informujemy, że zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia wprowadziliśmy od dnia 12.03.2020 r. nowe zasady funkcjonowania ośrodków zdrowia na terenie gminy Pińczów.
Drzwi do placówek mogą być zamknięte, jednak zawsze za drzwiami jest personel ośrodka, który ma za zadanie przeprowadzić wywiad i zdecydować czy pacjent wymaga natychmiastowego przyjęcia.
Dzięki wdrożonym konsultacjom telefonicznym (teleporadom) otrzymasz zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, jeśli potrzebujesz leków które przyjmujesz stale, zadzwoń – otrzymasz receptę bez wychodzenia z domu.
Korzystaj z wizyty tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Personel medyczny pozostaje do państwa dyspozycji w godzinach pracy wszystkich ośrodków, realizując świadczenia z ograniczeniem kontaktu między pacjentami.
Nie chodzi o wzbudzanie paniki i lęku, ale o izolację, która zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podejdźmy do kwarantanny, by nie popełnić błędu na który pozwolili sobie Włosi.
Jeśli nie musisz wychodzić ZOSTAŃ W DOMU !!!
Przestrzegaj odpowiedniej higieny osobistej:
-często myj ręce używając mydła, które ma właściwości dekontaminacyjne na SARS-CoV-2
– kiedy kaszlesz lub kichasz zakrywaj usta i nos chusteczką higieniczną, lub zgiętym łokciem
– zachowaj odległość co najmniej 1 metra od osób które kaszlą czy kichają
– unikaj dotykania nosa, oczu i ust
– ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych
– dezynfekuj powierzchnie kontaktowe w otoczeniu, w którym przebywać mogą inne osoby

Ciężkie obustronne śródmiąższowe zapalenie płuc z niewydolnością oddechową w przebiegu COVID 19 niesie dla osób starszych ryzyko zagrożenia zdrowia i życia. Młodzi ludzie i dzieci chorują łagodniej, większość z nich przejdzie chorobę COVID 19 bezobjawowo bądź z łagodnymi objawami, ale to głównie oni przenoszą wirusa.
Jeśli ktoś z Twoich bliskich bądź sąsiadów jest starszy bądź przewlekle chory, zaproponuj mu pomoc by mógł pozostać w domu.
Nie zawsze objawy w powiązaniu z kontaktem w okresie ostatnich 14 dni świadczą o zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, ale każdy pacjent manifestujący objawy ostrej infekcji dróg oddechowych ( gorączka›38°C wraz z kaszlem lub dusznością) w powiązaniu z kryteriami epidemiologicznymi powinien trafić do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. Podstawową zasadą przeciwdziałającą rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest szybka identyfikacja zakażonych oraz ich izolacja. W przeciwnym razie grozi nam taki wybuch epidemii jak we Włoszech.

– W razie potrzeby kontaktować się telefonicznie z rejestracją!

➡️Przychodnia Rejonowa nr 1 Pińczów, ul.Klasztorna 6,
Poradnia Ogólna TEL:. 41 357 29 88
Poradnia Dziecięca
TEL:. 41 357 20 14
➡️Przychodnia Rejonowa Nr 2 Pińczów ul. 7 Źródeł 8
TEL:.41 357 34 72
➡️Ośrodek Zdrowia w Gackach TEL: 603 031 415
➡️Ośrodek Zdrowia w Kozubowie TEL: 41 357 02 36
➡️Ośrodek Zdrowia w Szarbkowie TEL: 41 357 51 02

Share this post

Dodaj komentarz