Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej +48 41 357 29 88
Pon - Pt : 8.00 - 18.00 Sobota Niedziela - Zamknięte

Aktualności

Otwarcie RTG

W dniu 6 maja 2019 roku Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie uruchomił w budynku Przychodni Rejonowej Nr 1 przy ul. Klasztornej 6 w Pińczowie, długo wyczekiwaną oraz bardzo potrzebną w naszym rejonie pracownię rentgenowską. W dniu 16 maja 2019r. miało miejsce uroczyste otwarcie z udziałem burmistrza Gminy Miasta i Gminy Pińczów oraz radnych Gminy Pińczów.
Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, który jest urządzeniem cyfrowym, o niskiej dawce ekspozycji promieniowania, przeznaczonym do prześwietleń zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest wyposażony w programy anatomiczne – automatycznie wybierające metodę obrazowania. Dzięki cyfryzacji zdjęcie jest dostępne w kilka sekund, a pacjent zyskuje pewność diagnostyczną dzięki wysokiej jakości obrazu i niezawodnemu działaniu.
Opis dokonanych badań wykonywany jest zdalnie w ciągu max. 24 godziny, przez zespół specjalistów lekarzy radiologów, na certyfikowanych stacjach diagnostycznych z użyciem dedykowanego oprogramowania DICOM – certyfikowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
Nowa pracownia będzie świadczyć usługi nie tylko dla pacjentów SZOZ, ale również w ramach współpracy, pacjentom szpitala powiatowego oraz pacjentom z ościennych gmin. Warunkiem przeprowadzenia badania jest, by lekarz kierujący miał podpisaną umowę z Samorządowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.
Zapraszamy naszych pacjentów do korzystania z usług naszej pracowni codziennie, w godz:

Poniedziałek 8:00 do 12:00
Wtorek 8:00 do 12:00
Środa 12:00 do 18:00.
Czwartek 8:00 do 12:00
Piątek 8:00 do 12:00

Share this post

Dodaj komentarz